Ana Sayfa Videolar Din (Video) Ezoterik Tarikatların Kökenleri: İLLUMİNATİ ve SATANİZM

Ezoterik Tarikatların Kökenleri: İLLUMİNATİ ve SATANİZM

1
Ezoterik Tarikatların Kökenleri: İLLUMİNATİ ve SATANİZM

İllimunati ve diğer ezoterik tarikatların kökenleri nereden geliyor?
“Evrenin Ulu Mimari” diye tarif ettikleri varlık aslında ne?
Şeytan ile bağlantıları nelerdir?
Manihizm ve Zerdüşlük ile İlluminatinin bağlantısı nelerdir?
Adam Weishaupt kimdir?
Ezoterik tarikatlar neye hizmet ediyorlar?
Gizli sırları nedir?

1 YORUM

 1. Selamlar,
  Illuminati yapısının, dünya sisteminin medya uzantısı olarak görülmesi gerektiğini düşünüyorum.
  Bu yapı , kötülüğe dayanan medyayı araç , kamerayı da gereç olarak kullanan bir felsefenin sonucudur .

  Illuminati yapısında bir çok sembol kullanılır, bunların başında Ayna, Gökkuşağı , Piramit, Göz , Güneş , Lucifer gelir. Ayrıca , tersten olan şeylere karşı enteresan bir takıntıları vardır.

  Hocam , ben bu sembollerin optiğin gelişim sürecini takip eden aletler olduğunu , kamerayla beraber malumunuz üzere bütün kötü emellerini ve zihin kontrolünü gerçekleştirdiklerini düşünenlerdenim.

  Şöyle izah etmek isterim,
  M.O 400 senesinde Aristoteles bir soru sormuştur. ” Iğne deliğinden geçen ışığın görüntüsü , karanlık bir odada nasıl olur ?”
  Cevabı ” Karanlık bir odada iğne deliğinden geçen ışık , tam karşısında bulunan duvarın yüzeyine , dışarıdaki manzaranın TERS görüntüsünü verir ” olacaktı. Bu cevap seneler sonra şimdiki kameranın atası olan “Kamera Obscura ” yani ” Karanlık Oda” nin keşfine sebep olacaktı .

  Optik, Antik Mısır ve Mezopotamya’nin merceği kesfetmesiyle gelişti ve mercekten sonra OPTIK PRIZMA keşfedildi . Bu aygita gorsellerden bakarsanız , prizma içinden bir ışık giriyor ve gökkuşağı renkleri şeklinde çıkıyor .
  Optik Prizmayi büyüteç takip etti ve bunun sonucunda görüntünün netlik ayarını yapabilen bir mercek ve oluşan görüntüyü ayna sayesinde yansıtan yeni bir kamera icat edildi .( 1807 – William Hyde )
  Bu kameranın adı Kamera Obscura yani Karanlık Oda’nin aksine Kamera Lucida yani Aydınlatılmış Oda idi. Lucida Latince Aydınlatılmış demektir.

  Lens bir sonraki optik aygıt aracıdır fakat nasıl ve ne şekilde icat edildiği hakkında kesin bir bilgiye ulaşamıyoruz maalesef, fakat mantigimiz bize yukarıdaki optik aygitlardan sonra icat edildiğini söylüyor . Ve lensin de icadıyla artık günümüzdeki kamera sahneye çıkıyor ..

  Ve simdiler de çok endişe duyduğum yeni bir teknoloji geleceği şekillendirecek gibi gözüküyor. Lens ve Lazer sisteminin ortaklığıyla sanal gerçekliği hedefleyen bu teknolojinin adı “hologram” dir.

  Tespitim , Piramitin ” Optik Piramit ” , Herşeyi gören göz uydurmasının ” Kameranın Gözü olan Lens” , optik icatlarin başlangıcı sayılan “Ayna” , optik piramitten yansıyan ışığın oluşturduğu ” Gökkuşağı ” ve ışığın yani optigin var olabilmesi için kaynak olan “Güneş”in Illuminatinin sembolleri olduğu yönündedir .

  Neden optiksel bir sürecin sonucunu , kötülüğe dayanan bir felsefe edindikleri ve bu sembolleri her yerde kullandıklarını yorumunuza bırakıyorum..

  Kamera hayatımızın her yerindedir. Telefonumuzda, mobeselerde, işyerlerinde , kamusal her alanda vardır ve kameranın gözü olan herşeyi gören lens esprisi de budur. Kmaeramizla kendimizi ifşa ederiz yahut dışarıda her an kayda aliniriz .

  Filmlerin, kliplerin içinde üçgen, göz aramak yerine neden böyle bir süreci felsefe edindikleri ve neyi amaçladıklarını düşünmek daha doğru olacaktır . Iste karanlık odadan aydınlatılmış odaya uzanan senaryo budur.

  Selamlar..

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.