Ana Sayfa Genel DerinDunya Forum Açıldı

DerinDunya Forum Açıldı

12
DerinDunya Forum Açıldı

http://forum.derindunya.com

Sevgili kardeşlerim! Derinunya yöneticileri, bu platformlarını açarken şu amaç içindeydiler ki ben de onlara katılmaktaydı ve katılıyorum. Rahmanın izniyle ve mübarek millet olarak, bir yola girdiğimiz “Bana göre çıktığımız) gerçeğinden hareketle kendi kendimize sormamız gereken bir soru vardı: Elbette “Bugün Allah için ne yaptın?” sorusuna pergelin sivri ucunu batırıp bir sabite elde ettikten sonra sormamız gerekeni sıralamak ve “Bugün, millet için ne yaptın? Bugün, ümmet için ne yaptın? Bugün insanlık için ne yaptın? Ve tabi bugün kendi hayrın için ne yaptın?” diyebilmek ve her sorunun mutlaka ve en az bir cevabını envantere düşmek…. İşte buydu amaç ve bu anlamda olabildiğince, müspet/olumlu karşılıklarla süslemek müktesebatı…. Allah’ şükür! Bir dostluk çenberi oluşturduk ve ulvi bir idealde toplaşmaktayız.. Buna bağlı olarak platformumuz ve pergelin alanı gün be gün genişlemekte. Yetmaz! Yani bir saklı idealimiz değil insan biriktirmek. Onun yerine bilgi biriktirmek…
İşte aslolan bu…Sorduğumuz “Bugün Allah için ne yaptın?” sorusuna pergelin sivri ucunu batırıp bir sabite elde ettikten sonra sormamız gerekeni sıralamak ve “Bugün, millet için ne yaptın? Bugün, ümmet için ne yaptın? Bugün insanlık için ne yaptın?” sorularının alayı için elzem olan birikim BİLGİdir. Rahmani bilgi, Kur’ani bilgi, İnsani bilgi, hukuki bilgi, siyasi bilgi, tarihi bilgi ve sair. Bölüşüm, paylaşıma katılan insan sayısınca metaı azaltır ancak sevgiyi hariç, bilgiyi hariç…. Sevgi ve bilgi, paylaşıldıkça katlanır. Çağımızda insanın, toplumun ve devletin şiddetle ihtiyacını duyduğu yegane şey de bilginin ta kendisidir. O hâlde…. Özverili derindunya yöneticilerinin, faaliyete destek veren gönüllülerin, derindunya dostlarının çıktıkları her düzlemde ve tabi forumderindunyanın varoluş nedeni de bilgi ve bilgi paylaşımı olacaktır. Zira bilgi, vidyolarımızda çizdiğimiz gelecek vizyonunda, en başta bilgiye ihtiyaç duyulacaktır. Herbirimizin beyni birer bilgi ardiyesidir..
Ya da bilgi yüklü katarların gelip geçtiği istasyonlardır. Söz konusu katarların enerjisi düşüncedir. Yükü kadim bilgidir. Bize düşen, istasyonumuzdan vızır vızır gelip geçen düşünce katarlarının, en verimlisinin önüne geçmek ve onu durdurarak, olabildiğince fazla bilgi kargosunu beyin depomuza indirmektir. İndirdiğimiz her bilgi, kırıntıda olsa mübarektir ve bizim işimize yaramasa bile birilerinin işine yarar. Her şeyden önemlisi, milletin organizasyonu sayılan devlet bilgiyle işler. Hem de bizim kırıntı dediğimiz bilgiyle. Bu nedenle künhüne erdiğimiz hiç bir bilgiyi küçümsememeli ve dostalar sofrasında paylaşmalıyız. Ki mübarek millet haberdar olsun ve onu da katsın sermayesine. Sadece bilgi mi? Hayalleriniz ve hatta rüyalarınıza bile ihtiyacımız var. Toplum olarak, millet olarak ve devlet olarak… Bunu unutmayın ve aklınızın ürettiği her değeri kullanıma açın. Unutmayın ki kullanılmayan tüm değerler çürümeye mahkumdur. Yenmeyip bekletilen elma misal…
Bu itibarla… Derindunya idarecilerine şükranlarımı arz ediyorum. Rızayı Bari için yaptıkları tüm çalışmalar için… Açtığı kanallar ve forum sebebiyle müteşekkirim kendilerine. Düşünce katarlarından indirebildiğimiz bilgi kargoları için…. Şimdi sıra sizde…. Ancak daha evvel bir vesile ile söylediğimiz gibi, bu olatformun, kardeşlerimin birbirine hakaret edeceği, rencide edeceği, nefretini kusacağı bir yer olması. Zaten değil! Her ne düşünceden olursak olalım, aklımızdakileri özgürce ve edep dairesi içerisinde yazıp duyurabileceğimiz bir alandır burası. Bunun aksi asla! Zaten aksi görüşler, yayın imkanı bulamayacak ve silinecektir. Yani boş yere yazmanın bir anlamının olmadığını işaret etmekteyim. Hepinize şimdiden şükranlarımı sunuyor ve hepinizi Allah’a emanet ediyorum. Selamım ve duamla kalınız….

http://forum.derindunya.com/

12 YORUMLAR

 1. Meydana gelen gelişmelere gore derin dünyanın yaptığı yorumlar ingilterenin artik eski düşmanı almanya ile beraber hareket edecegini söylüyor ahmet yozgatlı. 4 sarışın lar falan.

  Fakat geçen ay trump ile merkel arasındaki sorunlar ve el sikmamasi büyük proplem oldu. Amerika içinde sanki bir alman ingiliz savaşı var.
  Kraliyetin önünde gerçekleşen bir saldırı oldu. Yuksek ihtimal sebebi merkelin abd de düştüğü kötü pozisyon karşısında ingiltereye uyari yapildi.
  Theresa may in toplantı isteğini merkel red etti..
  Ee hani 4 sarışın ekol vardı. Anti rex ciler. Bunlar kavga ediyor..
  İrlanda da kralliktan ayrılıp avrupa birliğinde kalma referandumu var.
  İngiltere abd de çıkmazda. Almanya ile avrupa birliği üzerinden çıkmazda..
  4 lu sarışın nasıl bir plan içinde ortak çalışacak..
  Ahmet yozgatlı bunlara nasıl yorum yapacak
  Selamlar
  Süleyman Güvercin

  • Uzun süredir Ahmed abinin sesini duymuyoruz! Dilerim sıhhati ve afiyeti yerindedir! Bizleri merakda koymasın. Selam ve dua ile…

 2. Ben süleyman güvercin.

  2 ayrı soru veya yorum yaptım ama bir cevap gelmedi..
  Çözümünü bulamadigim konular bunlar.
  Yozgatlı nin yorumlarını ve cevaplarını bekliyorum.
  Bu konulara bir video yapabilir mi????

  Süleyman Güvercin

 3. üstat bakıyorum bazı arkadaşlar çok güzel şeyler yazzıyor bazılarıda sallıyor okumadan söyleki 1915 im dönme yetimlerini bilmiyorlar kazım karabekir 3000 yetimi biliyormuyuz hayır geçmiş senelerde kız dediki hala bayramlarda gelip elimi öpen paşalar var annemiz diye bunları bilmiyen çok kişiler var bu memlekete hala şunları konuşuyoruz boşuna selamlar hayırlı günler dilerim

 4. Son 2 ay dunyamizda o kadar ilginç olaylar oldu ki son katar olayida dahil…

  Üstad yozgatlı nin adlandırdığı Kutuplarda bir oynama ve yönlerinde yörüngelerinde karışıklık var gibi.
  Fakat hic bir yorum yapılmıyor.
  Üstad yozgatlı senelik izne mi ayrıldı nedir.. yok ortalıkta..

  Selâmlar.
  Süleyman Güvercin

 5. Ahmet abi kafamı kurcalayan bir sorun var. Biliyorsunuz son zamanlarda abd ile bir takiskamış var. Dolar yükseldi. Görünen sebep rahip birunson papazı. Ancak bazı analizler asıl sebebin ‘inin bir yol bir kuşak projesinde Türkiyenin çin in yanında yer alması sebebiyle saldırıyor abd bize. Bir yol bir kuşak projesi Çin gorunsede arkasında rotşild ailesinin olduğu zaten çini buyutende yahudilerin olduğu soyleni yor. Eğer böyle ise bizim arkamızda veyya müttefik olarak Türkiye rotşiltlerle beraber bu mantığa göre. Sorun su eğer öyle ise biz israil e nasıl çatırıyoruz eğer göstermelik ise arzı mevut sorunu nasıl çözülecek. Birde bu yahudiler osmanli yi batıran parçalayan yahudilere nasıl güveneceğiz . O yüzden mi abd saldırılarını rahat bertaraf ediyoruz. Saygılarımla

 6. Provokatörler yine iş başında. Başka insanların giyim kuşam tarzı konusunda ahkam kesmeye hiç kimsenin hakkı ve yetkisi yoktur. Bu tür eylemler bu ülkenin düşmanları tarafından devamlı kaşınan ayrılıkçılık fitnesinin çok eskiden beri kullanıları bir aletidir.. PKK destekçisi, Atlantik uşağı, uygarlığı anlamayıp bunu batı hayranlığı sanan, muhalefet ile yıkıcılık arasında tercihini yıkım yönünde kullanan proje partileri ve toplum katmanları içinde gerçek Atatürkçüler olamaz. Kendine kemalist görüntüsü veren bu insanlar içindeki gerçek Atatürkçü, milliyetçi ve vatansever olanlar şapkasını önüne koysun ve düşünsün son kez. Bizim ayrılığa değil birleşmeye kenetlenmeye ihtiyacımız var. Dikkat edilirse şimdi de bu alete sarıldılar. Secde ettirmeler, insanlara sataşmalar, yazılar, çiziler, filmler, eskileri tekrar gündeme getirip yara kabuğunu kaşımalar vs. her açıdan saldırıyorlar ama artık biliniyor ki bunlar hepsi proje gereği. PKK dan sonraki yeni dümenleri arasında bunlar da var ve bunu yapan da çekilen ABD yerine sırası gelen Alman aklıdır.

 7. Anadolu aklının şifresi: Bu mükemmel yazı, “tarih coğrafyası” veya “coğrafik tarih” gibi yeni bir terim aklıma getirdi. Ahmet Yozgatlı Beyfendinin bu yazısı için kendisine teşşekürü borç bildim.

 8. 17 Temmuz 2020 tarihli makalenizi okudum. Elinize emeğinize sağlık. Hitler’in alma imkanı olmasına rağmen Moskova’yı almamasının sebebine makalenizi okuyunca vakıf oldum. Çünkü Hitler’i destekleyen güç onun başarılı olmasını istemiyordu. Makalenizden anladığım Seferadlar Amerika üzerinden dünyayı yönetmek istedikleri için Aşkenaz-Britanya İmparatorluğuna karşı Almanları kullandılar. Tıpkı ‘Papa’nın Cermenleri Osmanlıya karşı kullanması’ gibi. Oldukça kurnaz bir politika… Önce sorun yarattılar. Sonrada sorunu çözmek için geldiler. Windsorlar taşeronluk hakkını sizinde dediğiniz gibi Amerika’ya verdiler. Ama Aşkenazlar silik bir İngiltere’ye razı olmayıp Sovyetlere sızdılar diye düşünüyorum. Yahut Lenin’in cebine para koyup trene bindiren Aşkenazlar mıydı yoksa? Her neyse bunu yazma sebebim Kadir Mısıroğlu’nun vefat etmeden evvel söylediği bir ön görünün sizin açınızdan karşılığını öğrenmek. Diyor ki Mısıroğlu “Vuslat kazanma haslet harcama zamanıdır. Muradı İlahi bu Ümmeti yeniden ayağa kaldırıyor. Biz dirilişteyiz. İçimizdeki kafirler dahil bütün Batı alemi çöküştedir. Dünyada iki güç kalacak. İslam enternasyonal gücünün amiral gemisi biz olacağız. Yahudi enternasyonal gücünün amiral gemisi Çin olacak. Bu da Yahudinin son saltanatı olacak. Ondan sonra Melhame-i Kübra ama ondan evvel Batı Roma’nın fethi… Kanuni devrinden çok daha kuvvetli olacağız ki o bile Viyana’yı alamamışken biz Batı Roma’yı alacağız. Bu teyidi Peygamberi ile gerçektir. O büyük günün arefesindeyiz.” böyle diyor rahmetli. Siz de videolarınızdan birinde ABD’nin parçalanmasının Kraliçe’nin onları azletmesiyle mümkün olacağını söylemiştiniz. Bir başka videonuzda ABD bir uşaktır (Hani derler ya katil hep uşak) bağlamında arkada İngilizlerin olduğunu söylemiştiniz. Osmanlı’yı parçalayan da İngilizlerdir. Cumhuriyet’in kuruluşunda da bir İngiliz faktörü olduğunu biliyoruz. Şimdi bunları yan yana getirdiğimizde Cenab-ı Allah’ın bir hikmeti olsa gerek 100 yıl önce İngilizlerin yıktığı devlet onların torunları aracılığıyla yeniden bir araya getiriliyor. Öyle mi? Bence öyle. Sizce?

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.